Promocje
Stolik Kolekcja Portofino Lite
Stolik Kolekcja Portofino Lite

749,00 zł

Cena regularna: 841,00 zł

Najniższa cena: 841,00 zł
szt.
Leżak z regulowanym zagłówkiem Kolekcja Portofino Lite
Leżak z regulowanym zagłówkiem Kolekcja Portofino Lite

2 330,00 zł

Cena regularna: 2 589,00 zł

Najniższa cena: 2 589,00 zł
szt.
Stół okrągły ze szklanym blatem 1.5m Kolekcja Monte Carlo
Stół okrągły ze szklanym blatem 1.5m Kolekcja Monte Carlo

4 885,00 zł

Cena regularna: 5 747,00 zł

Najniższa cena: 5 747,00 zł
szt.
Zestaw do opalania Portofino
Zestaw do opalania Portofino

3 085,00 zł

Cena regularna: 3 429,00 zł

Najniższa cena: 3 351,00 zł
szt.
Stół prostokątny 1.5m x 1.0m Kolekcja Tivoli Roble
Stół prostokątny 1.5m x 1.0m Kolekcja Tivoli Roble

5 775,00 zł

Cena regularna: 7 213,00 zł

Najniższa cena: 6 694,00 zł
szt.
Leżak z regulowanym zagłówkiem Kolekcja San Marino
Leżak z regulowanym zagłówkiem Kolekcja San Marino

8 999,00 zł

Cena regularna: 11 248,00 zł

Najniższa cena: 11 248,00 zł
szt.
Parasol FORTERO
Parasol FORTERO

2 988,00 zł

Cena regularna: 3 515,00 zł

Najniższa cena: 2 988,00 zł
szt.
Parasol Varioflex Solar LED
Parasol Varioflex Solar LED

5 515,00 zł

Cena regularna: 6 488,00 zł

Najniższa cena: 6 488,00 zł
szt.
Stolik beżowy okrągły z blatem HPL Kolekcja Cordial Lounge
Stolik beżowy okrągły z blatem HPL Kolekcja Cordial Lounge

1 687,00 zł

Cena regularna: 2 595,00 zł

Najniższa cena: 2 046,00 zł
szt.
Stół okrągły ze szklanym blatem 1.8m Kolekcja Monte Carlo
Stół okrągły ze szklanym blatem 1.8m Kolekcja Monte Carlo

5 415,00 zł

Cena regularna: 7 220,00 zł

Najniższa cena: 7 220,00 zł
szt.
Fotel z otwartym splotem kolekcja Monte Carlo
Fotel z otwartym splotem kolekcja Monte Carlo

2 248,00 zł

Cena regularna: 2 645,00 zł

Najniższa cena: 2 645,00 zł
szt.
Zestaw obiadowy dla 6 osób Monte Carlo
Zestaw obiadowy dla 6 osób Monte Carlo

18 375,00 zł

Cena regularna: 21 618,00 zł

Najniższa cena: 18 647,00 zł
szt.
Nakrycia do basenów i dlaczego ludzie je kupują
Nakrycia do basenów i dlaczego ludzie je kupują

Nakrycia do basenów i dlaczego ludzie je kupują.

Istnieje kilka ważnych powodów, aby nakrywać baseny. Na przykład w rejonach, gdzie basen nie może być używany przez cały rok, zimowe nakrycie zapewnia sezonową konserwację basenu i utrzymuje go w czystości, a także sprawia że jest on bezpieczny dla dzieci czy zwierząt domowych. Stosowanie nakrycia w sezonie kąpielowym zapobiega wyparowywaniu wody, obniża uwalnianie substancji chemicznych, a także istotnie zmniejsza ilość czasu, potrzebnego na obsługę techniczną basenu. Dzięki nakryciu redukowane są koszty energii elektrycznej, ponieważ nakryty basen zachowuje ciepło, tym samym zmniejszając ilość energii, potrzebnej do jego ogrzewania.

W nieogrzewanych basenach stosując nakrycie solarne podwyższa się temperaturę wody dzięki czemu kąpiel jest bardziej komfortowa. Folia solarna na basen zapobiega także trafianiu zanieczyszczeń (gałęzi, liści, owadów itp.) do wody, skracając czas trwania i częstotliwość roboczych cykli systemu filtracji, co również zmniejsza zużycie energii elektrycznej.

Z reguły, nakrycia do basenów są wykonane z materiałów niewrażliwych na działanie promieni słonecznych, odpornych na chemię, oraz wyposażone są w różnego rodzaju mocowania. Niektóre z nich mają standardowe rozmiary i wybierane są według katalogu producenta, podczas gdy inne są produkowane indywidualnie dla konkretnego basenu, z uwzględnieniem rozmiarów oraz właściwości budowy niecki basenowej. Długotrwałość i wytrzymałość nakrycia tak samo jak i elementy mocujące, elementy prowadzące oraz wszystkie węzły techniczne są decydującymi czynnikami przy zakupie nakrycia. Z tego ogólnego przeglądu dowiecie się więcej o asortymencie oraz wykazie stosowanych materiałów, co pozwoli wam na dokonanie właściwego wyboru do waszego basenu.

Właściwości stosowanych materiałów

Nakrycia do basenów mogą być wykonane z nie wodoszczelnych materiałów lub z tych, które zapobiegają trafianiu wody do niecki basenowej. Nakrycia, wykonane z mocnych materiałów sitowych, są lżejsze, podczas gdy sztywne tenty winylowe są bardzo ciężkie i nie mogą być zamontowane lub zdjęte przez jedną osobę. Główną wyróżniającą je zaletą jest to, że na tkaninie sitowej woda nie gromadzi się w duże kałuże, w odróżnieniu od powłok z materiałów PCV.

Mocowanie nakryć i ich właściwości

Większość nakryć do basenów jest dostarczanych wraz z kompletem akcesoriów do zamocowania, podczas gdy inne mają alternatywne metody montażu. Na przykład niektóre typy nakryć zaleca się wykorzystywać razem z elementami obciążającymi, które utrzymują je nad powierzchnią wody w basenie. Z kolei nakrycia solarne w ogóle nie korzystają ze stabilizatorów i pływają na powierzchni wody. Baseny, wyposażone w automatyczne lub półautomatyczne rolety, posiadają wszystkie niezbędne elementy i nie potrzebują dodatkowych mocowań, ponieważ tkanina winylowa lub lamele poruszają się wzdłuż krawędzi basenu dzięki prowadnicom.

W przypadku nakryć wymagających zamocowania w strefie okołobasenowej, ważnym czynnikiem jest odporność na korozję elementów mocujących. Równie ważna jest wewnętrzna część materiału, ponieważ musi ona posiadać właściwości antybakteryjne oraz tłumić rozwój wodorostów w niecce basenowej.

Określenie rozmiaru nakrycia

Rozmiar jakiegokolwiek nakrycia bezpośrednio zależy od typu niecki basenowej, osobliwości jego montażu oraz zadań, które powinno ono spełniać. Na przykład nakrycie solarne lub energooszczędne całkowicie pokrywa powierzchnię wody i ich wielkość oblicza się na podstawie wewnętrznych rozmiarów basenu, podczas gdy inne typy nakryć ochronnych sięgają poza krawędzie basenu na kilkadziesiąt centymetrów, zapewniając tym samym lepsze zamocowanie. Zawsze należy wybierać tent, nakrycie lub folię, które w pełni odpowiadają rozmiarowi oraz typowi waszego basenu. 

Gwarancja i jakość

Gwarancje na ochronne i energooszczędne nakrycia mogą być jak krótkoterminowe (do 1 roku), jak i długoterminowe (od 3 do 10 lat). Długoterminowe gwarancje z reguły są udzielane na droższe i lepszej jakości nakrycia stacjonarne.

Przykrycia chronią basen przed możliwymi uszkodzeniami oraz istotnie zmniejszają koszty jego eksploatacji. Dzięki zastosowaniu nakrycia zmniejszają się również wydatki na zakup środków chemicznych do basenu. Mamy nadzieję, że możecie teraz wybrać właśnie ten produkt, który maksymalnie odpowiada wszystkim stawianym przez was wymaganiom bezpieczeństwa, oszczędności oraz estetyki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl