Promocje
Stół okrągły 1.25m Kolekcja Roble
Stół okrągły 1.25m Kolekcja Roble
4 499,00 zł 4 274,00 zł
szt.
Zestaw do opalania Portofino
Zestaw do opalania Portofino
2 192,00 zł 2 082,00 zł
szt.
Krzesło składane Carver Kolekcja Roble
Krzesło składane Carver Kolekcja Roble
1 211,00 zł 1 150,00 zł
szt.
Ławka St. George Kolekcja Roble
Ławka St. George Kolekcja Roble
3 033,00 zł 2 881,00 zł
szt.
Alu Smart Ø  300CM żółty
Alu Smart Ø 300CM żółty
1 894,00 zł 1 799,00 zł
szt.
 FORTELLO   400 CM X 400CM
FORTELLO 400 CM X 400CM
9 315,00 zł 8 849,00 zł
szt.
Fotel rozkładany Ascot Kolekcja Roble
Fotel rozkładany Ascot Kolekcja Roble
1 982,00 zł 1 882,00 zł
szt.
Stół okrągły ze szklanym blatem 1.2m Kolekcja Monte Carlo
Stół okrągły ze szklanym blatem 1.2m Kolekcja Monte Carlo
2 593,00 zł 2 463,00 zł
szt.
Fotel wypoczynkowy Kolekcja Roble
Fotel wypoczynkowy Kolekcja Roble
3 033,00 zł 2 881,00 zł
szt.
Fotel Kolekcja Monte Carlo
Fotel Kolekcja Monte Carlo
3 644,00 zł 3 461,00 zł
szt.
Sofa dwuosobowa Lounge Kolekcja Roble
Sofa dwuosobowa Lounge Kolekcja Roble
4 855,00 zł 4 612,00 zł
szt.
Zestaw kawowy dla dwóch osób Monte Carlo
Zestaw kawowy dla dwóch osób Monte Carlo
2 938,00 zł 2 497,00 zł
szt.
Meble ogrodowe i jak je sprzedają projektanci basenów.
Meble ogrodowe i jak je sprzedają projektanci basenów.

Meble ogrodowe i jak je sprzedają projektanci basenów.

Jesteście ekspertami w budowie basenów i organizujecie zagospodarowanie terenu. Dlaczego więc nie sprzedawać do tego mebli ogrodowych?

Znam montażystę basenów z Warszawy, który sprzedał meble ogrodowe o wartości 17000 euro w ramach budowy basenu za 65000 euro. Był to wspaniały projekt z otwartą kuchnią, krzesłami barowymi, stołem obiadowym, altanką oraz strefą dla ośmiu leżaków. Oczywiście, mógłby on wysłać swojego klienta do dowolnego sprzedawcy, który zagospodarował by ten teren, lecz po co oddawać taki zysk komuś innemu?

Niektórzy budowniczy postępują właśnie w ten sposób. Inni z kolei zakładają, że do sprzedaży tego produktu jest im potrzebna duża hala wystawowa lub, że meble ogrodowe i parasole znajdują się poza zasięgiem ich kompetencji.

Po pierwsze, pozwólcie mi opowiedzieć o osobliwościach hali wystawowej: nie musicie prezentować każdego elementu kolekcji w eleganckim otoczeniu. Wszystko, czego tak naprawdę potrzebujecie - to katalog wzorców, broszury, dobrej jakości emocjonujące zdjęcia oraz kilka krzeseł barowych lub obiadowych, aby klienci mogli poczuć jakość i komfort.

Jeżeli chodzi o doświadczenie, to już je macie. Projektanci basenów – to pierwsze osoby na działce zleceniodawcy. Macie zaufanie właściciela domu i jego rodziny. To właśnie wy widzicie i rozumiecie design, kolor oraz to, jak funkcjonuje otoczenie. Nie ma powodu, z którego nie moglibyście dostarczyć mebli do przestrzeni, którą sami tworzycie. Po prostu omówcie z klientem, zapotrzebowanie na meble oraz design, z uwzględnieniem rozmiarów, i zaproponujecie opcje z katalogu wybranego przez siebie producenta. Możliwości sprzedażowe mebli ogrodowych nigdy nie powinny być niedoceniane. Dilerom, którzy sprzedają towary do ogrodu, współpraca z designerami wnętrz i architektami przynosi stały dochód.

Na przykład, jeżeli klient chce wyposażyć strefę otwartego ognia, możecie polecić fotele i kanapy z profilowanymi oparciami. Wyposażanie strefy do grillowania, daje możliwość omówienia zagospodarowania jej stołem obiadowym i krzesłami.

Oprócz funkcjonalności istnieje również dopasowanie stylu. Nowoczesne meble z liniami prostymi uzupełniają geometrycznie prawidłowe baseny, które są wykonane z materiałów kompozytowych lub ze stali nierdzewnej. Jeżeli basen jest wykonany w «rzymskim» lub «greckim» stylu o gładkich kształtach, należy rozważyć wykorzystanie mebli ogrodowych z litego drewna tekowego lub dębu południowoamerykańskiego.

Wybierając materiały do ozdabiania, takie jak kostka brukowa, płyty i elementy wykończenia basenu, zacznijcie myśleć o tym, w jaki sposób połączyć te kolory z meblami. Na przykład, jeśli w mozaice basenu są niebieskie elementy, pomyślcie o tym, aby podkreślić wygląd mebli za pomocą niebieskich poduszek i wałków lędźwiowych. Można również omówić dodatkowe kolory i życzenia klienta. Większość producentów posiada standardowe rozwiązania kolorystyczne, jednak część z nich pozwoli wam wybór własnego koloru. Po prostu pamiętajcie, że gdy używane są standardowe kolory - to łączy się to z szybką dostawą oraz oddaniem obiektu, lecz indywidualne rozwiązania kolorystyczne zazwyczaj są dostarczane w przeciągu 6-12 tygodni.

Należy również pamiętać o miejscach zacienionych. Pomyślcie o tym, gdzie wasi klienci będą spędzać większą część swojego czasu i jak często ten obszar będzie znajdował się pod bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Zaproponujcie rozwiązanie w postaci parasola ogrodowego z boczną lub centralną nogą. Można określić, gdzie będzie znajdować się słońce o dowolnej porze i doradzić klientowi w wyborze najlepszego miejsca na umieszczenie parasola.

Należy pamiętać również, że zespół designerów producenta mebli może także być partnerem projektu. Aby pomóc w planowaniu designu terenu mogą oni odwiedzać działkę lub proponować rozwiązania oparte na zdjęciach projektowych.

Wniosek: meble ogrodowe to bardzo opłacalny produkt i dla specjalistów od basenów nie ma nic trudnego w tym, aby otrzymywać dodatkowy dochód w wysokości do 120000 euro rocznie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl